CUCEA Representatives 1987-2016

Campus Representatives, Council of U.C. Emeriti Associations (CUCEA)
1987-2016
Year
Berkeley
Davis
Irvine
Los Angeles
Riverside
San Diego
San Francisco
Santa Barbara
Santa Cruz
1987-1988 C. Helmholz E. Rossler G. Brown C. Fawcett L. Riehl H. Bradner J. Adams R. Nair A.Hofstadter
1988-1989 C. Helmholz P. Stumph G. Brown M. Greenfield M. Garber H. Bradner J. Adams R. Nair A.Hofstadter
1989-1990 W. Warrick R. Cramer H. Fagin M. Mathias M. Garber H. Bradner J. Adams R. Nair M.Smith
1990-1991 A. Kragin R. Cramer J. Tobis C. Fawcett R. Wild N. Bailey J. Adams R. Nair M.Smith
1991-1992 A. Little E.Sassenrath R. Hubert C. Fawcett R. Wild J. Stewart J. Adams R. Nair J.Bunnett
1992-1993 A. Little C. Delwiche R. Hubert C.Fawcett I. Thomason H. Bradner J. Adams N. Boyan J.Bunnett
1993-1994 H. Heady C. Delwiche R. Hubert M. Greenfield I. Thomason H. Ticho G. Chierici R. Nair J.Bunnett
1994-1995 H. Heady V. Mendel L. Gottschalk M. Greenfield I. Thomason R. Hamburger G. Chierici U.Mahlendorf J.Michaelson
1005-1996 D. Riley V. Mendel L. Gottschalk M. Greenfield D. Munneke P. Farrell R. Coleman U.Mahlendorf J.Michaelson
1996-1997 L. Grossman J. Whitaker J. Tobis C. Fawcett D. Munneke F. Spiess R. Coleman J. Cotton F.Child
1997-1998 S. Messinger J. Whitaker J. Tobis S. Roberts D. Munneke F. Spiess J. Craig J. Cotton S.Stevens
1998-1999 S.Messinger O.Thompson S.McCulloch C. Berst D. Munneke Q. Wilson J. Craig H. Clarke G.Domhoff
1999-2000 L. Waldron P. Stumpf S. McCulloch C. Berst R. apRoberts H. Ranney J. Craig R.Comstock M.Smith
2000-2001 L. Waldron P. Stumpf J.Feldman L.Letwin E.Butler H. Ranney J. Craig R.Comstock M.Smith
2001-2002 L. Waldron E.Costantini R.Schinzinger L.Letwin M.Reagan G. Backus J. Craig R.Comstock D. Thomas
2002-2003 L. Taylor E.Costantini L.Porter R.Blattner M.Reagan G. Backus J. Craig R.Comstock D.Thomas
2003-2004 L. Taylor E.Costantini L. Porter R.Blattner D.Brinkerhof M. Rosenblatt A.Goldfien R.Comstock J.Corriden
2004-2005 L. Taylor C. Hess K.Moldave C. Berst L. Cohen M. Goldberger A.Goldfien R.Comstock J.Corriden
2005-2006 L. Taylor C. Hess K.Moldave C. Berst L. Cohen M.Corrigan A.Goldfien D. Sprecher J. Corrigen
2006-2007 E. Mauchlan R. Walters R. B. Miller R. J. Blattner L. Cohen J. Fisher D. Rice D. Sprecher J. Corriden

2007-2008

E. Mauchlan R. Walters R. B. Miller P. Sheats L. Cohen D. Helinski D. Heyneman D. Sprecher J. Corriden
2008-2009 E. Mauchlan A. McCalla B. Hamkalo J. Giovannoni L. Cohen C. Bloor D. Rice D. Sprecher J. Corriden
2009-2010 E. Mauchlan A. McCalla B. Hamkalo J. Giovannoni L. Cohen D. Attiyeh D. Rice W. Ashby M. Warren
2010-2011 C.R. Glassey B. Rains T. Quilligan P. Sheats L. Cohen D. Attiyeh D. Rice W. Ashby M. Warren
2011-2012 E. Epstein B. Rains T. Quilligan P. Sheats A. Norman D. Attiyeh D. Rice W. Ashby M. Warren
2012-2013 E. Epstein J. Vohs T. Quilligan P. Sheats A. Norman D. Attiyeh D. Rice W. Ashby M. Silver
2013-2014 C. Kane J. Vohs C. McLaughlin D. Lopez A. Norman D. Attiyeh D Rice W. Ashby M. Silver
2014-2015 C. Kane L. Lofland W. Parker D. Lopez A. Norman D. Attiyeh D.Rice W. Ashby M. Silver
2015-2016 S. Zedeck L. Lofland W. Parker D. Mitchell A. Norman D. Attiyeh D. Rice W. Ashby D. Massaro